Polskie Forum Turystyczne
Wędrówki dla początkujących - Wersja do druku

+- Polskie Forum Turystyczne (http://www.forum.turystyka.pl)
+-- Dział: Sport (/forum-144.html)
+--- Dział: Turystyka górska (/forum-147.html)
+--- Wątek: Wędrówki dla początkujących (/thread-217.html)



Wędrówki dla początkujących - Julka - 08-27-2012 12:25 PM

Polecacie jakieś nie za trudne szlaki dla początkujących, ale za to z pięknymi widokami? Ze swojej strony polecam Beskidy, a zwłaszcza Beskid Sądecki. Spokojnie można sobie pospacerować, nie za bardzo się przemęczając, czyli coś dla takich niedzielnych wędrowców jak ja Zawstydzony
Muszyna i jej okolice to na razie miejsca które sobie zwiedzam, więc jeśli możecie, to polećcie mi coś podobnego i równie urokliwego.


RE: Wędrówki dla początkujących - Ala.frutti - 08-31-2012 11:25 AM

Oj, ja za wiele w tym temacie do powiedzenia nie mam. Mogę jedynie się zgodzić, że Muszyna to faktycznie dobre miejsce na start. Sama chetnie dowiem się o jakichś innych miejscach Uśmiech


RE: Wędrówki dla początkujących - krajtrekerka - 10-28-2014 05:08 PM

Moim zdaniem najlepsze góry dla początkujących to Bieszczady. Wędrówki po bieszczadzkich połoninach nie są zbyt męczące, a i na brak pięknych widoków nie można tam narzekać. Poza tym polecam też niewysokie góry w Tatrach jak Nosal czy Sarnia Skała - nawet dziecku taki szlak nie sprawi problemu, a widoki są naprawdę fantastyczne.


RE: Wędrówki dla początkujących - Mirosława - 03-04-2016 10:10 AM

Pamiętajcie że nawet początkujący powinien się odpowiednio przygotować do wyprawy. Odpowiednie buty to podstawa, zapraszam na stronę sklepu internetowego z którego ja bardzo często korzystam nie tylko w kwestii butów http://www.e-horyzont.pl/on/buty-meskie/buty-gorskie-i-trekkingowe-meskie.html. Pamiętajmy że jeżeli wybierzemy się w góry w nieodpowiednich obuwiach będzie nam trudniej , a to może nas zniechęcić do wędrówek.


RE: Wędrówki dla początkujących - grażyna - 04-07-2016 01:48 PM

Początkujący często nie zdają sobie sprawy o tym, jak ważny jest odpowiedni ubiór. Radzę poczytać blogi i fora na temat ubierania się na takie wyprawy


RE: Wędrówki dla początkujących - Wells - 06-27-2016 04:20 PM

Polecam najpierw wyjazd w Karkonosze i wejście na Snieżkę, jak dasz radę możesz na Rysy jechać Oczko