Polskie Forum Turystyczne
Lista rzeczy niezbędnych na podróż - Wersja do druku

+- Polskie Forum Turystyczne (http://www.forum.turystyka.pl)
+-- Dział: Turystyka (/forum-114.html)
+--- Dział: Porady (/forum-117.html)
+--- Wątek: Lista rzeczy niezbędnych na podróż (/thread-11.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6


RE: Lista rzeczy niezbędnych na podróż - Oski755 - 02-07-2017 08:42 PM

Bez apteczki ani rusz. Ale nie przesadzajmy z ilością leków.


RE: Lista rzeczy niezbędnych na podróż - elahiwe - 02-09-2017 09:09 AM

Apteczka jest bardzo potrzebna Uśmiech Leki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe no i oczywiście koniecznie zadbaj o ubezpieczenie.


RE: Lista rzeczy niezbędnych na podróż - poodrózniczka - 02-09-2017 02:19 PM

Dokumenty, aparat, przewodnik po danym kraju, chustka albo kapelusz na głowę.


RE: Lista rzeczy niezbędnych na podróż - mandrivnyk - 02-23-2017 10:24 AM

Leki na biegunkę, albo nifuroksazyd, jeśli jedziemy do miejsc egzotycznych. Uśmiech


RE: Lista rzeczy niezbędnych na podróż - HotelDobczyce_pl - 02-27-2017 11:12 AM

Generalnie rzecz biorąc warto zawsze mieć ze sobą apteczkę podróżną, a w niej wszystkie leki i akcesoria o których piszecie, szczególnie latem dla dzieci plaster i wodę utlenioną.


RE: Lista rzeczy niezbędnych na podróż - Baro27 - 03-29-2017 12:35 PM

Wygodne buty i dobry plecak. Skarpetki na zmianę i talk do stóp.
Jeśli chodzi o wyprawy pod namiot to jeszcze większy, ale poręczny nóż.


RE: Lista rzeczy niezbędnych na podróż - ImbirHostel_pl - 04-19-2017 09:14 AM

Wszystko zależy od miejsca do którego się udajemy, ale tak czy inaczej już czymś niezbędnym będzie z całą pewnością wygodne obuwie i dobra nieprzemakalna kurtka, apteczka i suchy prowiant.


RE: Lista rzeczy niezbędnych na podróż - gele - 04-28-2017 06:12 AM

Wszystko zależy od tego w jakas konkretnie podróż się wybieramy i na ile. Dłuższy wypad wymaga większego przygotowania. Jeśli wybiracie się na wycieczkę samochodem samodzielnie to polecam zapakować:
apteczke
wygodne buty
sporo ubrań z naturalnych materiałów
ewentualnie jakiś prowiant . Polska jest stosunkowo tanim krajem na tle innych miejsc, które zdarza sie zwiedzać i czasami warto jest zabrać ze soba jakieś gotowe jedzenie, tak aby zaoszczędzić na pożywieniu.Polecam zastanowić się nad daniami gotowymi albo zupami od Profi:
profi.com.pl/dania-gotowe/#dania-gotowe
Mają dobry skład i przy tym są smaczne.


RE: Lista rzeczy niezbędnych na podróż - ImbirHostel_pl - 05-13-2017 09:32 AM

Akurat ja unikam takich gotowych zupek z racji tego iż psują żołądek,a niezależnie od miejsca do którego się udajemy- wszędzie możemy kupić dobrą i zdrową żywność aby nie jeść byle czego. Jak słusznie piszesz- każdy wyjazd wymaga dobrego przygotowania oraz organizacji aby był udany. Ja mogę zaprosić do nas do Torunia Uśmiech


RE: Lista rzeczy niezbędnych na podróż - manix - 06-05-2017 07:56 PM

a ja polecam zestaw podstawowych leków- na biegunkę , zatrucie itd, tym bardziej ze flora bakteryjna np na Bałkanach jest inna a potem cieżko się dogadywać...