Polskie Forum Turystyczne

Pełna wersja: turystyka dla osob niepełnosprawnych
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Czy moglibyscie mi cos doradzic na temat turystyki dla osob niepelnosprawnych? Moja babcia porusza się na wozku inwalidzkim, a zawsze marzyła, zeby zobaczyc Rzym. Nie wiem po pierwsze czy te miasto jest przystosowane dla osob niepelnosprawnych, po drugie nawet nie mam pojecia jak sie zabrac za organizacje takiej wycieczki. Bede bardzo wdzieczna za jakakolwiek pomoc.
Mysle, ze najlepiej zwrocic sie do biura turystycznego dla osob niepelnosprawnych. U mnie w rodzinie ciotka korzystala z biura podrozy Turystyka bez barier i była zadowolona, no i własnie byla z nimi w Rzymie.
Jeżeli chodzi o Rzym - nie wszystkie zabytki są przystosowane dla osób niepełnosprawnych, ale tak jak pisze karmazynowa8 - najlepiej dowiedzieć się wszystkiego w biurze podróży. Wiem, że do metra jest zrobiony zjazd dla osób niepełnosprawnych, autobusy również jeżdżą niskopodłogowe, tak więc z tym nie będzie problemu Uśmiech
Witam na forumUśmiech Tutaj mogę sie zgodzić,nie wszystkie zabytki posiadają podjazdy dla niepełnosprawnych,więc wcześniej należy o szczegóły zapytać w danym biurze podróży lub dowiedzieć się na własna rękę.
Biuro turystyka bez barier daje radę. znajoma z nimi ogranizuje wycieczki dla niepełnosprawnych dzieci i zawsze jest ok Oczko
A ja słyszałam, że biura dla niepełnosprawnych biorą sporo prowizji. Nie lepiej samemu sobie do jakiegoś hotelu czy pensjonatu przyjaznego niepełnosprawnym zorganizować wyjazd? Wychodzi taniej, po swojemu i spokojniej...

Znam kilka takich hoteli bo znajoma ze swoją córką jeździ. W razie czego chętnie coś polecę...
Nawet jeśli babcia nie da rady wjechać do każdego zabytku, to na pewno zdoła poczuć ducha miasta i pooglądać co się da Uśmiech. Bierz babcie do Rzymu! Super pomysł na prezent dla ukochanych seniorów.
Jestem tego samego zdania Uśmiech
Przekierowanie